שיאצו

שיאצו הוא טיפול המורכב מלחיצות לאורך המרידאנים, מתיחות עדינות וסיבובי מפרקים. טיפול  שיאצו יעיל מאוד לבעיות שלד ושרירים.

שיאצו (הפיזיותרפיה היפנית)

שיאצו, אמנם אינה שיטת טיפול של רפואה סינית אך מובנת באופן ישיר על תורת המרידאנים וה- Yin Yang. שיאצו, הינה טכניקת מגע הגורמת להמרצת אנרגיה ודם לאזור הבעייתי ובכך מחישה את קצב ההחלמה. שיטת שיאצו פותחה ביפן לפני מאות שנים, ופירוש המילה שיאצו הוא לחץ אצבע (שיאצו: שי = אצבע, אצו = לחץ).

שיאצו הינה שיטת טיפול בתחום רפואה משלימה המתבססת על עקרונות רפואה סינית כ: דיקור סיני (אקופונקטורה) וטווינה, ההנחה המרכזית של שיטת שיאצו היא קיומם של ערוצי אנרגייה בגוף האדם  הנקראים מרידיאנים, על פי שיטת שיאצו מחלה נובעת מחוסר איזון היוצר חסימה בערוץ האנרגייה (מרידיאן). הגישה של שיטת שיאצו היא של חיבור בין גוף ונפש.

מטפל שיאצו משתמש בטכניקות שונות לאורך המרידיאנים (ערוצי אנרגיה), נקודות דיקור והאזורים הרלוונטיים בגופו של המטופל, בשילוב של לחיצות, מתיחות, הנעות מפרקים ורוטציות שתפקידן להגדיל את טווחי התנועה של המפרקים.

טכניקת טיפול שיאצו, חשובה מאד, על המטפל  שיאצו להתאים את עצמו למטופל ולדעת להפעיל בצורה מדודה ואפקטיבית את עוצמת הטיפול. שיאצו היא כלי טיפולי ראשון במעלה לכאבים ובעיות אורטופדיות, כגון: צוואר תפוס, כתף קפואה, כאבי גב, כאבי גב תחתון , כאבי גב בהריון , פריצת דיסק, סכיאטיקה, מרפק טניס, פגיעה במפרק הברך ועוד.

טיפול שיאצו נעשה בבגדים מלאים ולכן יש להגיע לטיפול שיאצו עם בגדים נוחים אשר מאפשרים להזיז את הגפיים בקלות, בעיקר בזמן מתיחות.

ניתן לקבל טיפולי שיאצו בבית,באזור הנגב- באר שבע,עומר,מיתר ולהבים.