כאב גב בהריון

כאב גב בהריון על פי שיטות רפואה סינית : טיפול דיקור סיני, טיפול שיאצו ו- טאי צ'י

כאב גב בהריון הוא סבל של נשים רבות.

כאב גב בהריון יכול להיחשב כמצב טבעי,אך ישנה סבירות גדולה שהכאב נובע מבעיה בגב. התרחבות הרחם בזמן ההיריון וגדילת העובר יוצרים כיפוף ולחץ על קשת הגב התחתון (לורדוזיס), עובדה שתוביל לכאב גב בהריון. כיפוף זה עם החלשות שרירי הבטן ובנוסף משקל השדיים לקראת ההנקה מובילים ללחץ על עמוד השדרה התחתון,השרירים והרצועות.

לסיכום, כאב גב בהריון נגרם כתוצאה מעיוות עמוד השדרה בניסיון לאזן את מרכז הכובד עם התקדמות ההיריון.

העומס הנוצר על הגב התחתון מביא לשינויים גם בשאר אזורי הגב ויכול ליצור כאב גם בשכמות ,הצוואר והגב העליון. רצוי להימנע מפעילויות פיזיות ממושכות אשר עלולות להגביר את כאב הגב בהריון.

על מנת להקל על כאב גב בהריון, ניתן להתחיל בטיפולים והכנת השרירים והמפרקים עוד לפני ההריון. כהכנה להיריון רצוי לחזק את שרירי הבטן התחתונה,הבטן העליונה ושרירי הירכייםבמקביל יש לשמור על גמישות שרירי הגב התחתון ובמיוחד גמישות מפרקי הירך. מומלץ מאוד לעשות מתיחות קלות וסיבובי אגן. יש להרים חפצים בגב זקוף כאשר העומס על הירכיים ולא על הגב.

מאחר ורופאים ממעטים לתת טיפול תרופתי למניעת כאב גב בהיריון, הטיפול המומלץ במקרה של כאב גב בהריון הוא: שיאצו,מסאז' ,תרגול יוגה ,שכיבה על מזרון קשיח וחימום ע"י בקבוק גומי, טאי צ'י אינו מומלץ(למתחילות) מאחר והתרגול דורש עמידה ממושכת

כאב גב בהריון טיפול שיאצו

בשיאצו המטפל משתמש בטכניקות שונות לאורך המרידיאנים (ערוצי אנרגיה), והנקודות באזורים הרלוונטיים בגופו של המטופל, בשילוב לחיצות, מתיחות עדינות, הנעות וסיבובי מפרקים שתפקידן להגדיל את טווחי התנועה של המפרקים. יש לוודא שהמטפל עבר הכשרה מתאימה מאחר וישנן נקודות שאסורות בשימוש בזמן ההיריון.

במקרה של החמרת כאב גב בהריון כגון נימול,הקרנות לרגליים הירדמות גפיים,רצוי להיעזר בדיקור סיני.

כאב גב בהריון – טיפול באמצעות דיקור סיני

דיקור סיני נעשה עם מחטים דקות ועדינות, בנקודות מסוימות בעלות השפעה חזקה על הגוף . נקודות אלו הן פרי ניסיון קליני אשר נאסף במשך אלפי שנים. הנקודות ממוקמות על ערוצי אנרגיה אשר בהן זורם צ'י (אנרגית החיים). כמעט לכל איבר פנימי בגופנו יש את המרידיאן שלו, עם התכונות הייחודיות. הדיקור מלווה בחימום עדין המקל מאוד על כאב גב בהריון.