טאי צ'י

טאי צ'י, אומנות תנועה סינית עתיקה  

טאי צ'י היא אומנות תנועה סינית עתיקה אשר בעבר שימשה ללחימה. אומנות טאי צ'י מאפשרת לפתח יכולות כגון שווי- משקל, קואודינציה וגמישות הפרקים. בשלבים מתקדמים של מיומנות הופך טאי צ'י למדיטציה בתנועה. חלק בלתי נפרד של טאי צ'י הוא תרגול בזוגות של "דחיפות ידים" (Pushing hands). תרגול זה מאפשר ליצוק תוכן מעשי לתוך התאוריות הנילמדות  והינו נדבך נוסף בלימוד טאי צ'י.

טאי צ'י  נפוצה במהלך המאה שעברה ברחבי העולם ומתורגלת בעיקר למטרות בריאותיות וספורט ובמקביל החלק הלוחמני של טאי צ'י קצת הוזנח . מקור השם טאי צ'י הינו: האגרוף הגדול העילאי. השם טאי צ'י צ'ואן הומצא ע"י אונג טון חה מחצר הקיסרות הסינית אשר צפה בהדגמת השיטה.

אלי אלפי טאי צ'י

אלי אלפי במהלך תרגול טאי צ'י

מאחר וכל חיי המקצועיים אני עוסק בטיפול, מצאתי ששיטת טאי צ'י הוא כלי נפלא לשיפור יכולותיהם של בעלי מוגבלויות. בשנים האחרונות אני מלמד טאי צ'י באופן פרטני כאשר הדגש המושם משתנה מאדם לאדם על פי המגבלה ממנה סובל המטופל/התלמיד.

טאי צ'י וצ'י קונג הפכו לחלק מעיסוקי ב 18 השנים האחרונות, למדתי אצל לאון ספונר, אריה ברסלב ובארבע עשרה השנים האחרונות אצל דורון לביא, וכמו כן גם אצל מורים נוספים לאומנות טאי צ'י באנגליה ובסין. כיום אני מלמד טאי צ'י גם בקבוצות וגם באופן פרטני לבעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים בביתם בבאר שבע, עומר, מיתר ולהבים.