דיקור סיני

דיקור סיני או אקופונקטורה, שיטת טיפול ברפואה סינית

דיקור סיני או אקופונקטורה היא שיטת הטיפול  המתייחסת  לערוצי האנרגיה בגוף האדם, בהם זורם הצ'י (אנרגיית החיים).שיטת דיקור סיני הינה שיטה בטוחה לשימוש ללא תופעות לוואי, ויעילה למקרים של כאבי גב כרוניים ואקוטים, כאבי צוואר,כאבי ראש, בעיות עיכול ונשימה והתקררויות.

דיקור סיני נעשה עם מחטים דקות ועדינות, בנקודות מסויימות בעלות השפעה חזקה על הגוף בכל מיני צורות. נקודות דיקור סיני הן פרי נסיון קליני אשר נאסף במשך  אלפי שנים. נקודות דיקור סיני ממוקמות על ערוצי אנרגיה אשר נקראים מרידיאנים בהן זורם צ'י (אנרגית החיים). לכל איבר בגופנו יש את המרידיאן שלו, עם התכונות היחודיות לו.

רפואה סינית רואה בכאב תוצאה של חסימת הזרימה התקינה במרידיאנים. חסימה של  צ'י  תיצור כאב שיופיע באיזור החסימה. הסיבות לכאב יכולות לנבוע ממקורות שונים כמו חשיפה לקור, טראומה, תזונה לא נכונה ועוד. שחרור החסימה ע"י דיקור סיני מעלים את הכאב ובכך נפתרת הבעיה המקומית ואז פונים בהמשך הטיפול לשחרור הבעיה המערכתית.ישנה חשיבות רבה להתמודדות עם גורם המחלה או הכאב.

דיקור סיני – אקופונקטורה

תפקיד המחטים במהלך דיקור סיני הוא ליצור זרימה אנרגטית בגופו של המטופל על מנת להניע חסימות, לכן בהחדרת המחטים , המטופל מרגיש תחושות אנרגטיות עדינות של זרימה, נמלול, חום ולאחר מכן שלווה עמוקה.

החדרת המחטים במהלך טיפול של דיקור סיני אינה כואבת למעט תחושת דקירה קלה ברגע הראשון, ואם בטיפול דיקור סיני המטפל מיומן וגם תחושה זו הופכת זניחה. המחטים נשארות כ-20 דקות בגופו של המטופל, אך השפעתן האנרגטית ממשיכה זמן רב לאחר הוצאתן. בגוף קיימות למעלה מ-350 נקודות ומיומנות המטפל במהלך דיקור סיני היא לבחור את צרוף הנקודות המתאים לאדם הספציפי בזמן הנתון.

דיקור סיני יעיל מאוד לטיפול בבעיות שלד-שריר, כגון : דורבן, כאבי גב , כאבי צוואר, כתף קפואה, כאבי גב תחתון, תסמונת התעלה הקרפלית, כאבי ראש או מיגרנה, כאבי ברכיים ועוד.

במידה וישנו קושי להתנייד אוכל להעביר טיפול דיקור סיני בבית המטופל. בבאר שבע, עומר, מיתר ולהבים.

מאמרים נוספים:  שיאצו   טאי צ'י

למידע נוסף על דיקור סיני לחצו כאן