אודות אלי אלפי

אלי אלפי, מטפל מומחה בתחומים: דיקור סיני, שיאצו, טאי צ'י.

שמי אלי אלפי , מטפל שיאצו, דיקור סיני, טאי צ'י.

אל רפואה סינית הגעתי דרך טאי צ'י אשר אליו נחשפתי בשנת 1990 בזמן שהותי בחו"ל, לאחר שנה בה תרגלתי טאי צ'י , הבנתי וחשתי שיש בנו מערכת נוספת, ככל שחלף הזמן סקרנותי הלכה וגברה והחלטתי ללמוד ולהעמיק בתחום.

ללימודי שיאצו הגעתי ב1991 מתוך סקרנות וניסיון לחדד את התחושות שחוויתי בתרגול טאי צ'י. ומשם הדרך ללימודי רפואה סינית הייתה קצרה ובשנת 1996 סיימתי לימודי שיאצו יחד עם רפואה סינית במכללת מדיסין. כאשר לאורך כל הדרך , טאי צ'י היווה עוגן עבורי.

באוגוסט 1996 שהיתי בסין, במחלקת אקופנקטורה, דיקור סיני. והתמחתי בבעיות שלד ושרירים בRed – Cross Hospital , Hangzhou

במהלך 18 השנים האחרונות אני עוסק בתחומים: טאי צ'י וצ'י קונג ,אותם למדתי אצל לאון ספונר, אריה ברסלב וב 14 השנים האחרונות אצל דורון לביא. כמו כן גם אצל מורים נוספים באנגליה ובסין.

כיום אני מלמד טאי צ'י באופן פרטני לבעלי מוגבלויות ובאופן קבוצתי.

בעבר שימשתי כמרצה במכללות שונות בתחומים, שיאצו, רפואה סינית וביצעתי טיפולי רפואה סינית וטיפולי שיאצו בקופ"ח כללית משלימה קרוב ל 10 שנים. הפסקתי לעבוד בקופת חולים מפני שאני מעדיף לתת שירות אישי ומעמיק בטיפול של שעה ולא בטיפול של 20- 30 דקות כנהוג בקופות החולים.

מזה 16 שנה אני מלמד שיאצו במרכז לשיקום נפגעי סמים ולוקח חלק בפרויקטים חינוכיים ושיקומיים לנוער בסיכון דרך שיאצו וטאי צ'י.

 אני מאמין

אני מאמין במקצוענות ובחשיבות הירידה לפרטים מהם נבנה הפאזל שמרכיב את העומד לפני. הקשבה וסבלנות לכל אדם שנזקק להם ורצון אמיתי לעזור.

תפקידי כמטפל הוא לתת יעוץ והכוונה על מנת לעזור למטופל לשנות מעט מהרגליו ,במידה ואלו הביאו אותו לחוסר איזון,חולי או כאב.

 טיפול אישי

כל אדם בא עם סיפור חיים שונה ואין מקרה אחד דומה לשני,אף שיבואו שני אנשים עם כאב או חולי דומה באופי ובמיקום ,יהיה הטיפול שונה ובהתאמה אישית .

שיתוף פעולה עם הרפואה המערבית הוא חשוב לצורך לימוד יסודי של התלונה איתה הגיעה המטופל.

לא מקובלת עליי הגישה "תלמד לחיות עם זה" בא אנו נתקלים מדי פעם.

לפעמים מציאת הטיפול הנכון והמטפל הנכון עוברת בכמה תחנות בדרך.

תוצאה טובה של טיפול היא החלמה של המטופל.

תוצאה עוד יותר טובה היא לראות שהמטופל שינה במעט את דרכיו הישנות ובכך הוא נוטש את צורות ההתנהגות והחשיבה הישנות שגרמו למחלה ועובר לדרך חדשה של חיים מאוזנים יותר

אני מודה לכל מי שפגשתי בדרך, שהנחה אותי או שהנחתי אותו.